Schotland forum
Welkom, Gast. Alsjeblieft inloggen of registreren.
24 Mei 2012, 11:53

Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Zoek:     Geavanceerd zoeken
* Startpagina Help Zoek Inloggen Registreren Active onderwerpen
Schotland forum  |  Overige onderwerpen over Schotland  |  De geschiedenis van Schotland  |  Topic: Heksen in Schotland
Pagina's: [1]   Omlaag
Print
Auteur Topic: Heksen in Schotland  (gelezen 2354 keer)
Teije
Administrator
*
Offline Offline

Berichten: 1.926



« Gepost op: 27 Mrt 2006, 17:15 »

Toevallig kwam ik de volgende website tegen over de geschiedenis van hekserij in Schotland: http://www.arts.ed.ac.uk/witches/introduction.html met een database vol gegevens over bijna 4000 mensen die in de loop van de tijd beschuldigd zijn van hekserij.

De laatste veroordeelde heks werd trouwens in 1722 ge?xecuteerd en haar graf is te zien in een tuintje in Dornoch.
Gelogd
Marien
Schotland fan

Offline Offline

Berichten: 539



« Antwoord #1 Gepost op: 27 Mrt 2006, 22:18 »

In Edinburgh wordt nog steeds hekserij uitgeoefend. Je kan er zelfs een heksentour maken. Er is een coven onder the South Bridge.
Gelogd

DE FOTO'S EN HET VERSLAG VAN ONZE VAKANTIE VAN 2008 STAAN ONLINE!!!
http://W
Wynn
Schotland fan

Offline Offline

Berichten: 297


The Witch


« Antwoord #2 Gepost op: 08 Apr 2006, 14:35 »

In oktober als ik in de buurt van Glasgow zit met nog een stel heksen dan gaan we deze site bezoeken van Maggie Wall waar ze om het leven is gebracht daar is een monument neergezet... Mensen zijn er nog steeds niet over uit waarom er voor haar een soort van monument is neergezet terwijl er zovelen omgebracht zijn tijdens de heksenvervolgingen in Schotland

http://www.dunning.uk.net/maggie.html

http://72.14.203.104/search?q=cache:uiga4H5rQq4J:www.burnettgallery.com/Monument-Virginal+%22maggie+wall%22&hl=nl&ct=clnk&cd=7&client=firefox-a
Gelogd

There is no coincidence...
Wynn
Schotland fan

Offline Offline

Berichten: 297


The Witch


« Antwoord #3 Gepost op: 08 Apr 2006, 14:45 »

http://www.perthshirediary.com/html/day1103.html

Nog een link over een heksenverhaal waarin de heksen al meer als onder invloed van de duivel gezien worden.

ik heb verder nog niet nageplozen of dit nog ergens terug te vinden is. Maar het staat op mijn lijstje Smiley
Gelogd

There is no coincidence...
Pagina's: [1]   Omhoog
Print
Schotland forum  |  Overige onderwerpen over Schotland  |  De geschiedenis van Schotland  |  Topic: Heksen in Schotland
Ga naar:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!