Inderdaad, voor een eerste kennismaking is zo'n georganiseerde rondreis ideaal. Onze eerste keer was ook zo'n reis, alleen hadden we toen slechts 1 of 2 nachten per locatie. En omdat we toen de Grand tour deden, helemaal naar de noordkust en terug in 17 dagen, zit je erg lang in de auto en hebt weinig tijd om ergens wat langer te blijven.
Het was toen van OAD en we kregen een boekje met de globale route en de bezienswaardigheden onderweg. Je krijgt dus wel alle toeristische hoogtepunten te zien, maar die zijn dus ook altijd druk bezocht. Nu we weten waar ons hart ligt, boeken we gewoon huisjes op Internet, maar daarvoor hebben we het ook via het reisbureau uit de folder van
Blakes cottages gedaan.
Zorg er in elk geval voor dat je een GOEDE autokaart van de UK hebt (bv de ringband van
Michelin bij de ANWB) en bereid je thuis voor met het zoeken naar interessante locaties (bv op
http://www.undiscoveredscotland.co.uk/).
En blijf vooral niet op de grote wegen, neem ook eens de tijd om te (ver)dwalen op de plattelandswegen, daar is de natuur het mooist. (Op de genoemde kaart van Michelin staan ook de mooie wegen aangegeven).