Schotland forum
Welkom, Gast. Alsjeblieft inloggen of registreren.
11 Feb 2012, 01:59

Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Zoek:     Geavanceerd zoeken
* Startpagina Help Zoek Inloggen Registreren Active onderwerpen
Schotland forum  |  Reizen in Schotland  |  Routes door Schotland, ook GPS-routes  |  Topic: Mooie GPS routes/tracks
Pagina's: [1]   Omlaag
Print
Auteur Topic: Mooie GPS routes/tracks  (gelezen 2694 keer)
Scotland-lovers
Gast
« Gepost op: 27 Okt 2007, 17:59 »

In 2006(?) hebben we voor het eerst de route vanaf ongeveer Durness naar Altnaharra gereden met de auto. Een werkelijk prachtige route langs Loch Hope en Ben Hope (een wandelroute start vanaf deze weg).

De weg is smal en single file track. Passingplaces zijn er amper aangegeven, maar met de harde bermen hoeft dat geen probleem te zijn. Voor de bredere campers is dit ook nog wel te doen, maar je zult vaker hopen(vandaar de naam?) geen tegenliggers te krijgen. Het asfalt heeft in het midden een scheur waar het gras dankbaar gebruik van maakt.

Het landschap is werkelijk prachtig en je komt er amper iemand tegen, zoals wel vaker gebeurt op deze smalle binnenweggetjes. Legio mogelijkheden om even aan de kant te staan (ook aan het water van Loch Hope).

Bestand in GPX-formaat, als track geregistreerd. Lengte ca 33km.
Gelogd
Scotland-lovers
Gast
« Antwoord #1 Gepost op: 27 Okt 2007, 18:36 »

Het leek ons wel eens leuk één van de favoriete routes van Railaway te volgen, namelijk Inverness-Kyle of Lochalsh, zo goed als dat gaat zo dichtbij mogelijk.  We zijn in de buurt van Dingwall begonnen, dus we noemen deze maar Dingwall naar Kyle of Lochalsh.

Je rijdt met de auto over smalle weggetjes. Soms is passeren een probleem wegens zachte bermen. Af en toe moet je even leuk klimmen... Onderweg kom je vele kleinere lochs tegen en bijna aan het eind nog een uitzicht over Loch Carron.

Bestand in GPX-formaat, als track geregistreerd. Lengte ca 100km.
Gelogd
Scotland-lovers
Gast
« Antwoord #2 Gepost op: 27 Okt 2007, 19:27 »

Onze mooiste ervaring hebben we gehad nadat we eerst via Durness naar Altnaharra waren gereden. We hebben toen gekozen voor de binnenwegen van Altnaharra naar Brora.

Zoals velen weten, zijn dit soort weggetjes wit of geel ingetekend en leveren vaak verrassende dingen op.

Deze keer rijden we eerst langs Loch Naver, daarna langs River Helmsdale en kruisen bij Kinbrace de spoorlijn Wick-Helmsdale. Even later kruisen we het spoor weer bij Kildonan-station. Na dit station is het een beetje uitkijken met de bomen: We zijn nu met onze T4 camperbus met vast verhoogd dak. De 3.30 meter die we minimaal nodig hebben, vinden we alleen als we in het midden rijden. Op een gegeven moment komen we zelfs oog in oog te staan met een geladen trailer van de bosbouw. Improviseren heet dat.

De rest van de route hebben we nagenoeg alleen gereden en biedt ongekende rust en prachtige afwisselende landschappen.

Eigenlijk een must voor iedereen onder de 3.30 meter hoogte!

Bestand in GPX-formaat, als track geregistreerd. Lengte ca. 76km
Gelogd
Pagina's: [1]   Omhoog
Print
Schotland forum  |  Reizen in Schotland  |  Routes door Schotland, ook GPS-routes  |  Topic: Mooie GPS routes/tracks
Ga naar:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!